Sidor med flest kategorier
Från LuggudeWiki
Nedan visas upp till 50 resultat mellan nummer 751 och nummer 800.
Visa (föregående 50 | nästa 50) (20 | 50 | 100 | 250 | 500)
- Jöns Pålsson, Görslöv (ca 1631-1708) (2 kategorier)
- Karl XII brev till Gustaf Rehnsköld juni 1703 (2 kategorier)
- Tören Gudmundsdotter (ca 1643-1711) (2 kategorier)
- Katekisationslängd 1698, Väsby, Gössarp (2 kategorier)
- Eskil Bengtsson i Klappe (2 kategorier)
- Nils Helgesson i Danhult (2 kategorier)
- Gudmund Olofsson i Bläsinge (2 kategorier)
- Herman i Görslöv (2 kategorier)
- Anders Mattisson i Krapparp (2 kategorier)
- Jeppe Pedersson i Gössarp (2 kategorier)
- Bjäre härad: domboksavskrifter (2 kategorier)
- Sissa Månsdotter i Plöninge (2 kategorier)
- Sönne Tollsson (2 kategorier)
- Katekisationslängd 1698, Väsby, Ornakärr (2 kategorier)
- Lars Persson i Ingelsträde (ca 1649-) (2 kategorier)
- Nils Trulsson i Svanebäck (2 kategorier)
- Hans Andersson i Äsperöd (2 kategorier)
- 1685, Luggude häradsting, renoverade domboken (2 kategorier)
- Per Helgesson i Laröd (2 kategorier)
- Jon Troedsson (2 kategorier)
- Sven Månsson i Glimminge, Jonstorp (2 kategorier)
- Truls Jönsson i Tranekärr (2 kategorier)
- Elver Elversson Gröning (1700-1757) (2 kategorier)
- Ödåkra (2 kategorier)
- Måns Persson i Långaröd (2 kategorier)
- Geometrisk avmätning 1707, Fjällastorp (2 kategorier)
- Olof Arvidsson i Ingelsträde (2 kategorier)
- Anders Brandt (2 kategorier)
- Per Månsson i Måarp (2 kategorier)
- Bengt Eskilsson i Klappe (2 kategorier)
- Sven Tollsson (2 kategorier)
- Jöns Pålsson i Nygård, Allerum (2 kategorier)
- Tören Jönsdotter (Ca 1650-) (2 kategorier)
- Katekisationslängd 1698, Väsby, Hovgården i Väsby by (2 kategorier)
- De danska skattelängderna (2 kategorier)
- Kristian Månsson (1664-1737) (2 kategorier)
- Eskil Larsson (1690-1723) (2 kategorier)
- Gudmund Persson i Hulta (-1665) (2 kategorier)
- Anders Mattsson i Landskrona (2 kategorier)
- Johan Larsson i Gödstorp (2 kategorier)
- Bjäre härad: domboksavskrifter 1694 (2 kategorier)
- Sissela Sånesdotter (2 kategorier)
- Sönne Truedsson i Hulta (2 kategorier)
- Troed Christensson (2 kategorier)
- Katekisationslängd 1698, Väsby, Plöninge (2 kategorier)
- Lars Stolpe (2 kategorier)
- Frans Sönesson (d.ä.) (2 kategorier)
- Nils Önnersson i Buskeröd (2 kategorier)
- Per Hermansson i Ingelsträde (2 kategorier)
- Kirstin Nilsdotter (ca 1664-) (2 kategorier)