Skillnad mellan versioner av "Brunnby kyrkoräkenskaper 1665"
Från LuggudeWiki
Jerlerup (diskussion | bidrag) |
Jerlerup (diskussion | bidrag) |
||
| (2 mellanliggande versioner av samma användare visas inte) | |||
| Rad 15: | Rad 15: | ||
| Mattis Mogensen | | Mattis Mogensen | ||
|- | |- | ||
| − | | Sonne Tolsson - '''kyrkvärd''' | + | | [[Sönne_Tollsson|Sonne Tolsson]] - '''kyrkvärd''' |
|- | |- | ||
| Peder Suendsen - '''kyrkovärd''' | | Peder Suendsen - '''kyrkovärd''' | ||
| Rad 30: | Rad 30: | ||
{| class="toccolours" border="1" cellpadding="4" style="margin:.3em auto;text-align:center;border-collapse:collapse;" | {| class="toccolours" border="1" cellpadding="4" style="margin:.3em auto;text-align:center;border-collapse:collapse;" | ||
| − | |'''Vidare bakåt:'''<br />----- | + | |'''Vidare bakåt:'''<br />--------- |
| − | |'''Bakåt i tiden:'''<br />----- | + | |'''Bakåt i tiden:'''<br />--------- |
| − | |''' | + | |'''1665'''<br /> |
| − | |'''Framåt i tiden:'''<br />[[ | + | |'''Framåt i tiden:'''<br />[[Brunnby kyrkoräkenskaper 1666]] |
| − | |'''Vidare framåt:'''<br />[[ | + | |'''Vidare framåt:'''<br />[[Brunnby kyrkoräkenskaper 1667]]<br />[[Jordebok 1667, Krapperup]] |
|} | |} | ||
Nuvarande version från 8 mars 2011 kl. 21.45
Brunnby kyrkoräkenskaper 1665
| *** |
| UTGIFTER |
| Jöns Hindricksson, en blind man i Göinge härad - 1 riksdaler |
| Räkenskapen undertecknad |
| Mattis Mogensen |
| Sonne Tolsson - kyrkvärd |
| Peder Suendsen - kyrkovärd |
| Boken granskad 18/11 1666 |
| Vidare bakåt: --------- |
Bakåt i tiden: --------- |
1665 |
Framåt i tiden: Brunnby kyrkoräkenskaper 1666 |
Vidare framåt: Brunnby kyrkoräkenskaper 1667 Jordebok 1667, Krapperup |
Källa
Brunnby kyrkoarkiv, Räkenskaper för kyrka, SE/LLA/13045/L I a/1 (1665-1708)